English

SIK SORULAN SORULAR

S: Biz ne yaparız?
C: Akademisyenler tarafından tasarlanmış ve hazırlanmış makale, dergi, taslak, bildiri, başvuru gibi metinler için İngilizce dil yardımı ve danışmanlığı yapıyoruz.

S: AYDAM ve Danışmanlar nerede?
C: Üç farklı yer mevcut. Danışmanlıklar merkez ofislerimizde yapılmaktadır. Nerede olduklarını görmek için tıklayınız.

S: Akademik yazım hakkında danışmanlar ne biliyorlar?
C: Bütün danışmanlarımız akademik yazım konusunda uzmandır. (Danışmanların özgeçmiş bilgilerini görmek için tıklayınız)

S: Bir Danışmanlık Seansı nasıl işler?
C:

S: Nasıl bir hizmet sunuyoruz?
C: AYDAM’da birebir danışmanlık prensibi vardır. Talep üzerine gruplara da hizmet verebiliriz. Bunun yanı sıra yine talep üzerine akademik yazım ve başka ilgili konular üzerine çalıştaylar, konferans ve seminerler de düzenleyebiliriz.
(AYDAM şu anda sizden gelen talepler doğrultusunda akademik yazım ve sunum tekniklerine yönelik eğitim seminerleri vermektedir. Seminerlerin dili İngilizcedir. Ayrıntılı Bilgi için tıklayınız)

S: Yazılmış metinleri okuyup düzeltiyor musunuz?
C: Evet, ama bilgisayar üzerinde düzeltme yapmıyoruz. E-posta ile makale kabul etmiyoruz. Metninizin basılı kopyasından 2 nüsha yanınızda getirmenizi rica ediyoruz. Düzeltmeler kağıt üzerinde yapılmaktadır.

S: Kimler AYDAM’I ziyaret edebilir?
C: Şu an sadece Atılım Üniversitesi Akademik personeline hizmet vermekteyiz. Gelecek yıllarda, öğrencilere ve dışarıdan yararlanmak isteyenlere de hizmet vermeyi planlıyoruz.

S: Yanımda ne getirmeliyim?
C: Sorularınızı, fikirlerinizi, notlarınızı, metninizin basılı iki kopyasını ve tartışmaya değer her tür materyali getirebilirsiniz.

S: Tatillerde açık mısınız?
C: AYDAM Akademik Takvime göre hareket etmektedir. Dönem arasında 2 hafta ara vermekte ve yaz aylarında da en geç Haziran başlarına kadar hizmet verebilmektedir. Derslerin başlamasını müteakip yeniden faaliyete geçmektedir.